Firmenzehnkampf M, W, MJU20, M30, M35, W30, W35, M40, M45, W40, W45, M50, M55, W50, W55, M60, M65, W60, W65
Team Ergebnisliste
Beendet
Rang
 
Name
Verein
Nat.
 
Ergebnis
Info
1
 
Finanzamt Dithmarschen
Finanzamt Dithmarschen
GER
 
4.128
 
 
100m
Clausen, Frederike
GER
508
14,4*
 
 
 
Weitsprung
Radtke, Selina
GER
139
3,18
 
 
 
Kugelstoß
Claußen, Udo
GER
519
8,46
 
 
 
Hochsprung
Mielke, Jessica
GER
429
1,20
 
 
 
400m
Schneider, Harry
GER
433
75,7*
 
 
 
100m Hürden
Clausen, Frederike
GER
484
17,8*
 
 
 
Diskuswurf
Johannsen, Jörg
GER
444
28,36
 
 
 
Stabhochsprung
Mielke, Christin
GER
110
1,60
 
 
 
Speerwurf
Claußen, Udo
GER
483
30,28
 
 
 
1500m
Schuhhardt, Bernd
GER
579
5:39,6*
 
 
 
110m Hürden
Kein Athlet
&nsbp;
0
 
2
 
KBA Punktesammler
KBA
GER
 
4.016
 
 
100m
Carstensen, Julia
GER
661
13,4*
 
 
 
Weitsprung
Stengel, René
GER
369
4,93
 
 
 
Kugelstoß
Kuper, Silke
GER
385
6,52
 
 
 
Hochsprung
Ruff, Mayleen
GER
460
1,35
 
 
 
400m
Henning, Florian
GER
375
63,2*
 
 
 
100m Hürden
Ruff, Mayleen
GER
377
18,9*
 
 
 
Diskuswurf
Rachow, Marcel
GER
361
24,67
 
 
 
Stabhochsprung
Meinhard, Jan
GER
220
2,40
 
 
 
Speerwurf
Uppenkamp, Marc
GER
275
26,05
 
 
 
1500m
Henning, Florian
GER
533
5:07,2*
 
 
 
110m Hürden
Kein Athlet
&nsbp;
0
 
3
 
Spargelhof Freienwill
Spargelhof Freienwill
GER
 
3.885
 
 
100m
Biçici, Kaan
GER
307
13,8*
 
 
 
Weitsprung
Biçici, Kaan
GER
264
4,35
 
 
 
Kugelstoß
Nebbe, Linn
GER
665
12,06
 
 
 
Hochsprung
Nebbe, Linn
GER
359
1,25
 
 
 
400m
Nebbe, Johannes
GER
523
56,8*
 
 
 
100m Hürden
Nebbe, Linn
GER
291
19,9*
 
 
 
Diskuswurf
Nebbe, Linn
GER
515
32,77
 
 
 
Stabhochsprung
Biçici, Kaan
GER
0
1,00
 
 
 
Speerwurf
Nebbe, Linn
GER
442
28,19
 
 
 
1500m
Nebbe, Johannes
GER
519
5:07,0*
 
 
 
110m Hürden
Kein Athlet
&nsbp;
0
 
4
 
Flensburg Sealords
Flensburg Sealords
GER
 
3.734
 
 
100m
Jessen, Erik
GER
495
12,6*
 
 
 
Weitsprung
Malz, Duke Dominik
GER
433
5,26
 
 
 
Kugelstoß
Firnhaber, Jonas
GER
501
10,26
 
 
 
Hochsprung
Firnhaber, Jonas
GER
317
1,40
 
 
 
400m
Malz, Duke Dominik
GER
408
60,0*
 
 
 
110m Hürden
Jessen, Erik
GER
386
19,3*
 
 
 
Diskuswurf
Firnhaber, Jonas
GER
444
28,98
 
 
 
Stabhochsprung
Jessen, Erik
GER
54
1,50
 
 
 
Speerwurf
Malz, Duke Dominik
GER
326
31,92
 
 
 
1500m
Jessen, Erik
GER
370
5:35,9*
 
 
 
100m Hürden
Kein Athlet
&nsbp;
0
 
5
 
TBZ
TBZ
GER
 
3.561
 
 
100m
Lindemann, Lukas
GER
439
13,5*
 
 
 
Weitsprung
Stosberg, Frank
GER
481
4,48
 
 
 
Kugelstoß
Stosberg, Frank
GER
590
10,01
 
 
 
Hochsprung
Bichleder, Daniel
GER
374
1,45
 
 
 
400m
Gomolzig, Peter
GER
103
76,6*
 
 
 
110m Hürden
Bichleder, Daniel
GER
402
19,3*
 
 
 
Diskuswurf
Linke, Dennis
GER
278
20,32
 
 
 
Stabhochsprung
Siemer, Lütke
GER
276
1,80
 
 
 
Speerwurf
Siemer, Lütke
GER
466
23,59
 
 
 
1500m
Gomolzig, Peter
GER
152
6:50,6*
 
 
 
100m Hürden
Kein Athlet
&nsbp;
0
 
6
 
msg systems ag
msg systems ag
GER
 
3.521
 
 
100m
Ahmed, Nabil
GER
558
14,1*
 
 
 
Weitsprung
Ahmed, Nabil
GER
209
3,07
 
 
 
Kugelstoß
Wöhrle, Florian
GER
629
11,11
 
 
 
Hochsprung
Wöhrle, Florian
GER
441
1,50
 
 
 
400m
Bergmann, David
GER
310
63,1*
 
 
 
110m Hürden
Wöhrle, Florian
GER
416
19,9*
 
 
 
Diskuswurf
Spiess, Laura
GER
96
9,50
 
 
 
Stabhochsprung
Wöhrle, Florian
GER
235
2,30
 
 
 
Speerwurf
Spiess, Laura
GER
212
15,86
 
 
 
1500m
Bergmann, David
GER
415
5:26,7*
 
 
 
100m Hürden
Kein Athlet
&nsbp;
0
 
7
 
Resterampe
Resterampe
GER
 
3.192
 
 
100m
Füllkrug, Lukas
GER
430
14,0*
 
 
 
Weitsprung
Paul, Daniela
GER
178
2,71
 
 
 
Kugelstoß
Paul, Daniela
GER
458
7,07
 
 
 
Hochsprung
Nahnsen, Bjarne
GER
352
1,45
 
 
 
400m
Matthiessen, Jan-Eric
GER
62
76,8*
 
 
 
110m Hürden
Füllkrug, Lukas
GER
466
20,1*
 
 
 
Diskuswurf
Matthiessen, Jan-Eric
GER
354
23,98
 
 
 
Stabhochsprung
Junge, Susanne
GER
276
1,80
 
 
 
Speerwurf
Matthiessen, Jan-Eric
GER
293
29,21
 
 
 
1500m
Nahnsen, Bjarne
GER
323
5:46,2*
 
 
 
100m Hürden
Kein Athlet
&nsbp;
0
 
8
 
FlensFitness
FlensFitness
GER
 
2.730
 
 
100m
Thiel, Silke
GER
319
16,6*
 
 
 
Weitsprung
Casper, Gesa
GER
208
3,54
 
 
 
Kugelstoß
Dorow, Leonie
GER
428
8,45
 
 
 
Hochsprung
Jaskolka, Lukas
GER
389
1,50
 
 
 
400m
Casper, Gesa
GER
211
75,2*
 
 
 
110m Hürden
Tonhäuser, Ralf
GER
92
24,0*
 
 
 
Diskuswurf
Thiel, Silke
GER
183
13,14
 
 
 
Stabhochsprung
Dorow, Leonie
GER
163
1,80
 
 
 
Speerwurf
Jaskolka, Lukas
GER
200
22,86
 
 
 
1500m
Tonhäuser, Ralf
GER
537
5:48,0*
 
 
 
100m Hürden
Kein Athlet
&nsbp;
0
 
9
 
Die Säcke
Hans Sack
GER
 
2.662
 
 
100m
Andersen, Tom
GER
396
13,2*
 
 
 
Weitsprung
Andersen, Tom
GER
271
4,39
 
 
 
Kugelstoß
Metzger, Beate
GER
573
7,79
 
 
 
Hochsprung
Andersen, Tom
GER
317
1,40
 
 
 
400m
Yusuf, Naef
GER
62
74,1*
 
 
 
110m Hürden
Oertel, Tobias
GER
279
20,7*
 
 
 
Diskuswurf
Petersen, Florian
GER
126
11,99
 
 
 
Speerwurf
Seger, Luca
GER
305
30,40
 
 
 
1500m
Christiansen, Kevin
GER
333
5:43,9*
 
 
 
100m Hürden
Kein Athlet
&nsbp;
0
 
 
 
Stabhochsprung
Kein Athlet
&nsbp;
0