100m WOM, U20W, U18W Éliminatoires
Meldeliste
11.07.2020 13:00 Angelegt
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
SB
PB
Info
369
Del Ponte Ajla
US Ascona atletica
SUI
1996
11,32
WOM
11,32
11,21
2226
Van Der Weken Patrizia
CAPA
LUX
1999
11,52
WOM
264
Ambrosini Coralie
SA Bulle
SUI
1997
11,62
WOM
11,62
11,62
358
Dagry Samantha
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
1994
11,67
WOM
11,62
961
Krakré Flore Julie
Annecy Athlétisme
FRA
1998
11,75
WOM
378
Dietsche Riccarda
Athleticteam KTV Altstätten
SUI
1996
11,77
WOM
11,77
11,67
2258
Zurlinden Nadja
LV Langenthal
SUI
2001
11,87
WOM
11,87
11,87
2212
Thomsen Laura
SC Berlin
GER
1994
11,87
WOM
471
Halbheer Cornelia
LV Winterthur
SUI
1992
11,90
WOM
11,90
11,44
964
Krone Anika
CA Fribourg
SUI
2000
11,91
WOM
11,91
1133
Pointet Léonie
CA Riviera
SUI
2001
11,92
WOM
11,92
11,92
491
Humair Fanette
FSG Bassecourt
SUI
1991
11,92
WOM
11,92
11,63
960
Kouni Natacha
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2001
11,94
WOM
11,94
11,84
467
Gutschmidt Melissa
Lausanne-Sports Athlétisme
SUI
2002
11,96
U20W
11,96
11,76
972
Kyburz Daniela
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1988
12,00
WOM
12,00
12,00
302
Blatty Inola
TSV Rothenburg athletics
SUI
1998
12,02
WOM
12,02
11,78
317
Bürgi Céline
LV Thun
SUI
1999
12,04
WOM
12,04
12,04
452
Goll Judith
Leichtathletik Club Zürich
SUI
1999
12,10
WOM
12,10
11,66
2245
Weiss Lena
NET Sport Club Leichtathletik Amriswil
SUI
1994
12,15
WOM
12,15
11,85
428
Furler Selina
SATUS Gränichen
SUI
2003
12,16
U18W
12,16
12,03
1052
Ming Anja
TV Inwil
SUI
1994
12,18
WOM
12,18
11,97
2225
Van Camp Emma
CS 13 Etoiles
SUI
2004
12,19
U18W
12,19
12,19
451
Gloor Michelle
Leichtathletik Club Zürich
SUI
2000
12,19
WOM
12,19
11,85
1163
Rusca Alizée
SA Bulle
SUI
1999
12,20
WOM
12,07
260
Agbelese Abisola Deborah
LV Wettingen-Baden
SUI
2001
12,24
U20W
12,24
12,03
1076
Niederberger Julia
LA Nidwalden
SUI
2000
12,26
WOM
12,09
1160
Ruckstuhl Géraldine
STV Altbüron
SUI
1998
12,26
WOM
12,26
945
Kambundji Muswama
STB Leichtathletik
SUI
1996
12,27
WOM
11,89
1022
Lussi Joyce
Stade Genève
SUI
2002
12,32
U20W
12,17
2219
Tsogo Anastasie Mileina
Lausanne-Sports Athlétisme
CMR
2003
12,34
U18W
12,34
2256
Zucchinetti Matilda
CA Riviera
SUI
2001
12,35
WOM
12,35
12,30
322
Caligiuri Iris
SA Bulle
SUI
2003
12,36
WOM
12,36
12,36
984
Ledermann Anouk
LV Langenthal
SUI
2004
12,39
U18W
12,39
12,39
1029
Maonzambi Gaëlle
GG Bern
SUI
2001
12,40
U20W
12,40
12,40
973
Laaksonlaita Saana
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
1993
12,41
WOM
12,41
12,41
286
Berclaz Manon
CA Sion
SUI
2003
12,42
WOM
12,42
1143
Rauh Zora
LC Kirchberg
SUI
2002
12,51
WOM
12,51
11,98
1099
Perlini Laura
LV Fricktal
SUI
2002
12,56
WOM
12,47
492
Hüsler Salome
TSV Rothenburg athletics
SUI
2002
12,59
U20W
12,59
12,42
308
Borer Léna
CS 13 Etoiles
SUI
2006
12,60
U18W
12,60
12,60
433
Garlinski Michèle
FSG Bernex-Confignon
SUI
1993
12,60
WOM
12,31
1048
Meyer Carina
LAC TV Unterstrass Zürich
SUI
2002
12,63
U20W
12,63
12,63
1026
Maestri Jana
TV Inwil
SUI
2001
12,66
U20W
12,66
12,66
1094
Parrat Léane
FSG Bassecourt
SUI
2002
12,68
U20W
12,68
12,53
397
Emery Coralie
CA Sion
SUI
2002
12,69
WOM
12,69
1122
Philipona Josiane
CS Marsens
SUI
2003
12,69
U18W
12,69
12,69
1157
Rotter Anna
TV Länggasse Bern
SUI
2002
12,70
U20W
12,70
12,42
353
Cottier Romane Lou
FSG Bernex-Confignon
SUI
2000
12,70
WOM
12,70
12,70
1176
Schelling Ayal
LC Schaffhausen
SUI
1999
12,72
WOM
12,72
12,72
1092
Parrat Juline
FSG Bassecourt
SUI
2004
12,75
U18W
12,75
12,75
1148
Rey Mathilde
COVA Nyon
SUI
2000
12,76
WOM
12,58
314
Bruhin Shoelle
TSV Galgenen
SUI
1999
12,78
WOM
12,78
12,61
402
Fabich Muriel
LC Therwil
SUI
2002
12,79
U20W
12,79
12,48
1156
Röthlin Sandra
LA Nidwalden
SUI
1999
12,83
WOM
12,83
12,75
1181
Schlatter Daniela
TV Länggasse Bern
SUI
1994
12,87
WOM
12,87
301
Blanchemaison Diane
CA BRIVE Athlé
FRA
2004
12,88
U18W
441
Ghisletta Elisa
SEP Olympic La Chaux-de-Fonds
SUI
2005
12,88
WOM
12,88
12,88
295
Beugger Julia
LG Oberbaselbiet / BTV Sissach
SUI
1993
12,88
WOM
12,88
12,16
344
Colliard Sandrine
CA Riviera
SUI
1991
12,89
WOM
12,89
269
Ba Absa
Lausanne-Sports Athlétisme
FRA
2003
12,89
U18W
12,89
12,55
263
Amana Elisa
S/L ASPTT Rouen
FRA
1989
12,90
WOM
273
Barraud Océane
US Yverdon
SUI
2001
12,93
U20W
12,93
12,70
419
Fracheboud Elisa
AthleticaVeveyse
SUI
2005
12,93
U18W
12,93
12,93
475
Helfenstein Lynn
TSV Rothenburg athletics
SUI
2001
12,94
WOM
12,94
12,61
1144
Rayroud Christèle
AthleticaVeveyse
SUI
2002
12,94
U20W
12,76
1178
Scherer Aylin
LV Wettingen-Baden
SUI
2004
12,96
WOM
12,96
12,96
487
Höhn Jana
TV Inwil
SUI
2002
12,97
U20W
12,97
12,83
372
Deriaz Zoé
US Yverdon
SUI
2001
13,00
U20W
13,00
13,00
485
Hoffmann Lore
ATHLE.ch
SUI
1996
13,00
WOM
447
Gilomen Céline
Biel/Bienne Athletics
SUI
2002
13,02
U20W
13,02
423
Friedli Jaimee
TSV Düdingen
SUI
2004
13,02
U18W
13,02
13,02
1034
Masini Alicia
CA des Franches-Montagnes
SUI
2005
13,04
U18W
13,04
1141
Raffi Serena
TV Wohlen AG
SUI
1993
13,05
WOM
12,90
391
Edhere Deborah
LV Wettingen-Baden
NGR
2004
13,13
WOM
13,13
13,13
413
Fiore Joana
BTV Aarau Athletics
SUI
2002
13,14
U20W
13,14
12,74
2231
Vetterli Joy
STB Leichtathletik
SUI
1993
13,15
WOM
13,15
12,76
1059
Monney Estelle
CA Broyard
SUI
2002
13,19
WOM
13,19
12,72
296
Beyeler Regina
STB Leichtathletik
SUI
1993
13,25
WOM
13,25
13,02
968
Küffer Shawna
LV Thun
SUI
1999
13,29
WOM
13,29
13,12
408
Fattorini Leone
AC Thonon
FRA
2001
13,30
U20W
2197
Stocker Vera
TSV Rothenburg athletics
SUI
2001
13,42
WOM
13,42
13,35
326
Cardis Pauline
Stade Lausanne Athlétisme
SUI
2002
13,42
U20W
13,42
13,11
1066
Muanda Jemima
CA Genève
SUI
2001
13,43
U20W
13,43
278
Beale Victoria
CA Broyard
SUI
2003
13,46
WOM
13,46
13,32
2201
Tâche Louna
AthleticaVeveyse
SUI
2005
13,48
U18W
13,48
13,48
470
Hadri Assia
AC Thonon
FRA
2003
13,50
U18W
1072
Neuenschwander Patrizia
STB Leichtathletik
SUI
1997
13,52
WOM
13,52
13,37
299
Bigler Noélie
Fémina Vicques
SUI
2005
13,54
WOM
13,54
13,41
974
Lachat Julie
FSG Bassecourt
SUI
2001
13,55
U20W
13,55
12,98
392
Eggertswyler Alessia
Athletic Team Rechthalten
SUI
2004
13,55
WOM
13,55
13,55
2223
Vallélian Lola
SA Bulle
SUI
2003
13,57
U18W
13,57
1095
Payer Mathilde
FSG Chexbres
SUI
2004
13,63
WOM
13,63
13,63
1030
Margueron Justine
CS Marsens
SUI
2006
13,64
U18W
13,64
13,64
1192
Schwab Tatjana
LV Thun
SUI
2000
13,71
WOM
13,71
13,70
2254
Zippo Leïla
FSG La Sarraz
SUI
2001
13,73
U20W
13,73
13,19
1135
Pose Alva
LV Wettingen-Baden
SUI
2004
13,75
WOM
13,75
13,75
1159
Rückmar Andrea
GG Bern
SUI
1996
13,76
WOM
13,76
1035
Masungi Keisha
FSG Bernex-Confignon
SUI
2000
13,78
WOM
13,78
431
Gall Yasmine
Versoix Athlétisme
FRA
2004
13,83
U18W
13,83
13,83
333
Chappuis Romane
FSG La Sarraz
SUI
2003
13,90
U18W
13,90
13,21
1093
Parrat Laurine
CA des Franches-Montagnes
SUI
2004
13,92
U18W
13,92
13,92
465
Gumy Juliette
SA Bulle
SUI
2003
13,93
U18W
13,93
319
Burkhardt Emmanuelle
US Yverdon
SUI
1979
14,03
WOM
14,03
2193
Steiger Anna
STB Leichtathletik
SUI
1987
14,05
WOM
14,05
14,05
1124
Pidoux Cynthia
CA Fribourg
SUI
2003
14,09
U18W
14,09
956
Kolly Rea
TSV Düdingen
SUI
2004
14,16
WOM
14,16
14,16
988
Lehner Léna
CA Fribourg
SUI
2003
14,46
U18W
14,46
1077
Nsanzimana Marie-Angélique
CA Belfaux
SUI
2003
14,52
U18W
14,52
14,21
1138
Racine Camille
CA Belfaux
SUI
2001
15,43
U20W
15,43
14,94
332
Chappuis Marine
FSG Chexbres
SUI
1999
15,46
WOM
15,46
15,46
2228
van Till Celine
Stade Genève
SUI
1991
15,55
WOM
15,55
15,55
962
Kratter Elena
GG Bern
SUI
1996
16,54
WOM
16,54
16,54
2233
Vlek Doriane
CA Sion
SUI
2001
16,78
U20W
16,78
416
Fournier Amélie
CS 13 Etoiles
SUI
2007
 
U18W
942
Jupp Hollie
CA Riviera
GBR
2004
 
U18W
2229
Vancardo Vanessa
CA Fribourg
SUI
2005
 
WOM
998
Lin Victoria
CA Riviera
SUI
2006
 
U18W
1061
Morell Melina
LV Wettingen-Baden
SUI
2005
 
WOM
480
Herzog Malika
SFG Conthey
SUI
2004
 
U18W
279
Becerra Soraya
CABV Martigny
SUI
2004
 
U18W
1068
Müller Michelle
BTV Aarau Athletics
SUI
2002
 
U20W
1031
Martignetti Giulia
FSG Bernex-Confignon
SUI
2003
 
U18W